השאירו פרטים למידע נוסף

איך גיבוי בענן מסייע לעסקים קטנים?

גיבוי בענן לעסקים קטנים הפך לאחד מסוגי הגיבויים החשובים והשכיחים ביותר בעולם העסקים של היום. הגיבוי מאפשר למעשה להבטיח את ההתנהלות התקינה של העסק, בכל מקרה של תקלה. היום כל ההתנהלות של העסק מתנהלת על גבי המחשב, דבר שהופך את הגיבוי לחלק חיוני ומהותי מהתנהלות העסק.

גיבוי בענן לעסקים קטנים
גיבוי בענן לעסקים קטנים, חברות וארגונים

בצורה כזו, ניתן להבטיח כי גם במקרה של תקלה, המידע לא יימחק וניתן יהיה לשחזר אותו בצורה קלה ופשוטה. בעבר הגיבוי נעשה בעיקר באמצעות מדיה קשיחה, כגון דיסקים, דיסקטים או דיסק און קי. אך הבעיה היא שגיבוי מסוג זה יכול להינזק, ולכן הוא פחות אמין מאשר גיבוי באמצעות ענן. הענן מאפשר למעשה גיבוי וירטואלי של כל המידע, בצורה פשוטה ונוחה במיוחד.

איך גיבוי בענן לעסקים קטנים מסייע להם לגדול?

עסקים קטנים, כמו גם עסקים גדולים, חייבים להשקיע בגיבוי הדאטה של העסק, על מנת להבטיח את ההתנהלות התקינה שלו. למעשה מדובר על מידע קריטי, כגון פרטי הלקוחות והספקים השונים, הסכמים וחוזים, תכניות עסקיות וכדומה. מידע זה לא תמיד ניתן לשחזור, ולכן חשוב תמיד לגבות אותו בצורה וירטואלית באמצעות שרת מרוחק. מאגר המידע של העסק מהווה למעשה את הלב הפועם של העסק, ובלעדיו העסק ייכנס לקשיים שונים.

עסקים קטנים עלולים להתמוטט בעקבות תקלה במערכות המחשב שלהם, במידה והמידע לא גובה מראש בצורה בטיחותית ויעילה. בעוד לעסקים גדולים ישנה גב כלכלי אם ייכנסו לקשיים ולאחר מכן יצאו מהם, עסקים קטנים עלולים לא להצליח להתאושש לעולם. גיבוי בענן מאפשר למעשה לבעל העסק לישון טוב בלילה, מבלי להתעסק בצורה עצמאית עם כל תהליך הגיבוי.

כיום, עסקים רבים עושים שימוש בתוכנות ניהול עסק שונות, תוכנה לניהול תזרים מזומנים, תוכנת CRM או ERP וכל מיני תוכנות שימושיות שכל עסק קיים עושה שימוש. לכן, החשיבות בגיבוי הנתונים של כל המערכות הינה קריטית וחוסכת כאבי ראש מיותרים.

גיבוי נותן שקט נפשי

לסיכום, אנשים רבים תוהים לעצמם איך גיבוי בענן מסייע לעסקים קטנים? התשובה לכך היא פשוטה – הגיבוי מאפשר לעסק מרווח נשימה. לא חשוב אם מדובר על תקלה במערכת המחשוב של העסק, נזק פיזי שנגרם למחשב או אפילו מצב של פריצה וגניבה, בכל מקרה גיבוי בענן יבטיח שכל הנתונים וכל הדאטה יישמרו בצורה בטיחותית. היום ניתן למצוא מספר ספקים אשר מציעים את שירות הגיבוי בענן לעסקים לכל בעל עסק שמעוניין בכך.

למעשה קיימת בשוק תחרות בריאה, אשר מאפשרת לכל בעל עסק למצוא את השירות האיכותי והמקצועי ביותר, במחיר הגיוני ושווה לכל נפש. עסק קטן בעל תקציב נמוך יחסית, יכול להבטיח לעצמו גיבוי איכותי אשר יענה על כל הצרכים שלו, במחיר משתלם והוגן במיוחד. מומלץ לבצע סקר שוק, לדבר עם מספר חברות, ורק לאחר מכן להחליט בהתאם.

חזור למאמרים

חייגו כאן