השאירו פרטים למידע נוסף

גיבוי שרתים: הגיבוי המושלם לעסקים

גיבוי שרתים לעסקים

גיבוי שרתים בצורת גיבוי ענן לעסקים, נעשה באמצעות התקנת תוכנת גיבוי מיוחדת על גבי כל אחד מן המחשבים שרוצים לגבות מהם מידע. בהתקנה הראשונית של התוכנה, המשתמש בוחר אילו קבצים בדיוק לגבות ובאיזו שעה ביום לגבות אותם (בדרך כלל בזמן סיום העבודה). לאחר שהתוכנה מבצעת את הגיבוי, ניתן לשלוף את הקבצים המקוריים במידה ובינתיים הם שונו או נמחקו.

באותו אופן בו ניתן לגבות קבצים, ניתן לגבות מידע הנמצא על גבי שרת מרוחק, כאשר השרתים אותם בדרך כלל רוצים לגבות הם שרתים המאחסנים הודעות דואר אלקטרוני (שרתי Microsoft Exchange) או שרתי נתונים מסוג MySQL/oracle/lotus. בכל השרתים האלו אמנם ניתן לגבות את המידע בצורה ידנית על ידי פעולת הייצוא (export), אך השימוש בתוכנה חוסך את הצורך לעשות זאת מידי יום ביומו.

שירותי הצפנה

פרוטוקול ההצפנה של החברה לגיבוי בישראל, הוא ברמת אבטחה כפולה מהרגיל, בעל 256 סיביות. קובץ מוצפן הוא קובץ שלמשתמש רגיל נראה כמו צירוף אקראי של תווים. כאשר המחשב שאליו יועד הקובץ מקבל אותו, הוא יכול להשתמש ב"מפתח" הנכון על מנת לפענח את הקובץ ולחשוף את תוכנו האמתי. הצפנת הקבצים מהווה מעין מערכת הגנה משנית בנוסף לקיר אש שאמור למנוע חדירה של גורמים בלתי מורשים מבחוץ, ולכן ההצפנה מהווה חלק קריטי משירותי גיבוי ענן לעסקים.

חזור למאמרים

חייגו כאן