השאירו פרטים למידע נוסף

בחירת דומיין ואחסון לאתר

כבעלי עסקים, כאשר אנו לוקחים את שירותיהן של חברות לבניית אתרים, אנו מצפים לא רק לקבל אתר מרשים ומעוצב, אלא גם לקבל אתר שיהיה יעיל ופרקטי, שממש יוכל לשמש ככלי עבודה לכל דבר ומעבר לכך – אתר שהגולשים אליו, יוכלו להנות ממהירות טעינה גבוהה יחסית של כל מיני גרפיקות כמו, תמונות, סרטונים וכו'. לכן, במידה והאתר יאוחסן על שרת מהיר, הדבר מאפשר לא רק גלישה מהירה באתר עצמו אלא גם נפח מספק לאחסון המידע הנדרש.

גיבוי או אחסון בענן?

עיצוב האתר והקשר לאחסון המידע

הרי עיצוב האתר איננו מסתכם אך ורק במראה הויזואלי של האתר, אלא הוא כמובן כולל גם את תכנון הממשק, הכלים שיש באתר, סרגל הניווט וכו'. כל דף שעובר עיצוב, צריך להיות מתוכנן כמו שצריך ולהכיל את הגרפיקה והמדיה המתאימות. תחום עיצוב האתר הוא יחסית נרחב והוא מכיל בתוכו ידע בתחומים כמו: מערכות מידע, תקשורת חזותית, טכנולוגיות מידע ועוד. לכן, מעצב האתר גם צריך לקחת בחשבון התחשבות באלמנטים הקשורים לאחסון המידע. אם אין מספיק נפח אחסון שיכיל את כל המידע (הכולל תמונות, סרטונים וכו'), תהיה בעיה של טעינתם ויכול להיות שהקבצים הללו בכלל לא יעלו. לכן, המעצב גם יכול לתת את המלצותיו בכל הנוגע לנפח האחסון הנדרש וכמו כן למהירות הנדרשת – כל זאת על מנת שהקבצים יעלו בצורה מהירה וללא תקיעות או בעיות מיוחדות.

בחירת דומיין

דומיין הוא למעשה שם האתר והוא הכתובת המופיעה לאחר האותיות הלועזיות WWW. יש לבחור בדומיין שגם ייצג את אופי האתר וגם כזה שיהיה עם שם מעניין או צירוף אותיות מתאים, כך שימשוך גולשים להיכנס אל האתר. במידה ולעסק שלכם יש כבר שם משלו, אז כמובן שרצוי לבחור את הדומיין, כך שגם הוא יהיה על אותו השם. מעבר לכך, יש גם לתת מחשבה לקהל היעד שיגלוש לאתר. לקהל ישראלי, יש לבחור דומיין שמסתיים ב-co.il ואילו לקהל בינלאומי, רצוי להשתמש בסיומת של אותה המדינה או בסיומת com.

אחסון בענן לעסקים

בחירת האחסון

יש שני סוגים של אחסון: אחסון פרטי ואחסון שיתופי. כאשר מדובר על הסוג הראשון, האחסון נעשה בשרת פרטי המיועד לאתר עצמו. מדובר על אחסון חזק ומהיר, אך יקר יחסית. באחסון כזה, לבעל האתר יש גישה ישירה לשרת האחסון והוא יכול לבצע שינויים אדמיניסטרטיביים בעצמו (כמובן שעליו להיות גם בעל הידע המתאים לכך). מי שבוחר בסוג זה, הוא חברות ועסקים שיש להם אתרים מורכבים וכאלה שיש להם אתרים שנמצאת בהם כמות גדולה של גולשים בפרק זמן קצר. מרבית האתרים, יכולים בהחלט להסתפק באחסון שיתופי. ניתן לקבל תוצאות מצוינות בשימוש באחסון כזה. את חבילת האחסון ניתן להתאים על פי מספר הגולשים הצפוי, אופי האתר וגודל בסיס הנתונים שלו. מדובר על אחסון שהוא יחסית זול בהשוואה לאחסון הפרטי ותחזוקת השרת והתפעול הטכני מבוצעים על ידי החברה שממנה הוזמן שירות האחסון.

חזור למאמרים

חייגו כאן